Hollywood Smile

Hollywood Smile Nedir?

Çeşitli nedenlerden ve etkenlerden kaynaklı olarak estetik gülüş tasarımlarını beğenmeyen ve Hollywood standartlarına uygun dikkat çekici görünüme sahip olmak isteyen bireylerin genellikle tercih ettiği gülüş tasarımı olarak karşımıza hollywood smile gülüş tasarımı çıkmaktadır.

Bu estetik gülüş tasarımlarında dudaklar, dişler ve diş etleri arasında bütünlük olarak ilgi çeken mükemmele yakın bir uyum hedeflenmekte olup kişilerin gülüşleri bu standartlara göre hazırlanan bir estetik işlemdir.

Gülüş tasarımı, kadın ya da erkek fark etmeksizin her iki cinsiyette de gündelik yaşamları sırasında ilk dikkat çeken yüz mimiklerindendir. Konuşurken ya da gülümserken kişilerin diş etleri, diş tasarımları ve dudak biçimleri oldukça dikkat çekmektedir.

Gülümsemeler, gülüş tasarımları ve gülerken yüzün aldığı şekil kişilerin ağız, dudak ve diş yapısına göre değişiklik göstermektedir. Hollywood smile gülüş tasarımı kişilere arzu ettikleri ve yüz şekillerine en uygun olan gülüş tasarımını oluşturup kişilerin olduklarından daha dikkat çekici bir gülüş tasarımına sahip olmalarını sağlamaktadır.

Hollywood standartları gülüş yapısına uygun olarak tasarlanan gülüş tasarımına Hollywood smile denir. Hollywood smile gülüş tasarımı kişilerin dudak, dişler ve diş etlerinin yüz şekline uygun ve dikkat çekici bir şekilde oluşturularak kişiler arzu ettikleri dikkat çekici gülüş tasarımı sunar.

Günümüz şartlarında güzellik algısını yöneten ve kişilerin kendilerini güzel ve özgüvenli hissetmelerini sağlayan bazı genel yargı ve kabuller bulunur. Bu yargı ve kabullerin içerisinde olan kişiler güzel ve dikkat çekici kabul edilirken bu kabullerin içerisinde olmayanlar bu kabullerin içerisine girmek için çeşitli estetik operasyonlar geçirmektedir.

Gündelik yaşam sırasında en çok ilgi çeken mimik olan gülüş tasarımı da oldukça önemlidir.  Kadın ya da erkek fark etmeksizin en çok ilgi çeken gülüş tasarımlarından biri Hollywood tarzı gülüş tasarımlarıdır.

Hollywood tarzı gülüş tasarımlarında gülüşün en temel ve etkin bölgeler olan dudak, diş ve dişe etleri çeşitli operasyonlardan geçerek hastanın arzu ettiği Hollywood smile tasarımı oluşturulur. Arzu eden hastalar pek çok uygulamadan sonra bu gülüş tasarımını elde ederek daha dikkat çekici ve özgüvenli olmaktadırlar.

Hollywood Smile Nasıl Yapılır?

Hastalara arzu ettikleri dikkat çekici gülüş tasarımını oluşturan hollywood smile tek bir aşamadan ya da tek bir işlem sonrasında elde edilen bir sonuç değildir. Aksine bu gülüş tasarımına ulaşmak için çeşitli işlemlerden geçmek ve uygulamalar yaptırmak gerekmektedir. Birkaç farklı aşamada gerçekleşen Hollywood tarzı gülüş tasarımı estetik tedavi için ilk önce hasta alanında uzman doktorlar tarafından muayene edilir. Muayene sonucunda hastanın estetik gülüş sahibi olabilmesi için mevcut ihtiyaçları belirlenir.

Muayene sonrasında hastanın dişlerinde çürükler ya da diş eti rahatsızlıkları gibi çeşitli bulunuyorsa bu sorunların tedavi edilmesi gerekir. Bu sorunlar tedavi edilmeden estetik gülüş tasarım uygulamaları yapılmamaktadır. Bu işlemin ardından hastanın dişlerinde bulunuyorsa mevcut diş simetri bozuklukları gibi problemler ortadan kaldırılır.

Hastanın çeşitli nedenlerden kaynaklı oluşabilecek olan diş eksiklikleri bulunuyorsa implant tedavileri gibi tedaviler ile hastanın eksik dişleri tamamlanarak hastanın dişlerinde olan eksik diş görünümü ortadan kaldırılması sağlanır.

Hastanın mevcut diş ve diş eti problemleri ortadan kaldırılıp tedavi edildikten sonra Hollywood smile işlemlerine geçilebilir. Bu işlemler ile hasta arzu ettiği gülüş tasarımına kısa süre içerisinde ulaşmış olur.

Hollywood Gülüşü Neye Yarar?

Günümüzde kadın ya da erkek fark etmeksizin tüm kişiler için dış görünüş oldukça önemli bir olgu haline gelmiştir. Dış görünüm günümüz şartlarında artık sadece dışarıdan nasıl göründüğümüzün belirteci olmaktan çıkmış aksine kişinin kendini nasıl gördüğünü de belirleyen oldukça önemli bir olgu haline gelmiştir. Diğer insanlar tarafından güzel olarak nitelendirilen insanlar kendilerini güzel olarak benimsemektedir. Aksi durumlarda ise kişiler tarafından güzel olarak nitelendirmeyen kişiler de güzel olmadıklarını benimsemektedirler. Bu nedenle kişiler güzellik normlarına uymakta ve bunun için çeşitli estetik operasyonlar geçirmektedirler.

Norm haline gelmiş ve herkes tarafından kabullenilmiş güzellik algısında gülüş estetiği oldukça önemlidir. Gülüş estetiği olarak diğer kişiler tarafından güzel olarak nitelendirilmek için çeşitli estetik uygumalar bulunur. Hollywood smile estetik uygulamaları, norm haline gelen güzellik algısına ulaşabilmek için en sık tercih edilen uygulamalardan biridir. Bu estetik işlem, kişilerin arzu ettikleri dış görünüşe, güzellik algısına ulaşmalarını sağlayan bir operasyondur.

İşlem sırasında hastaların dişlerine, diş etlerine ve dudaklarına uygulanan işlemler ile kişi arzu ettiği gülüş tasarımına ulaşırken aynı zamanda mevcut diş veya diş eti problemlerini de tedavi ettirmektedir.

İşlem sırasında dişlere uygulanan çeşitli işlemler ile kişinin ağız ve diş yapısı konforlu bir şekilde kullanabilirken aynı zamanda mevcut sorunlarından da kurtulmakta olup dişlerin işlevlerini daha rahat ve kolay bir şekilde yerine getirmeleri sağlanır. Yani Hollywood modeli gülüş tasarımı kişilere sadece estetik bit güzellik vermemekte olup aynı zamanda işlem sırasında uygulanan operasyon ve tedaviler ile hastanın yaşam kalitesini de arttırmaktadır.

Hollywood Gülüşü Avantajları Nelerdir?

Pek çok kişi tarafından tercih edilen ve dikkatleri üzerine çeken güzel bir görünüm sağlayan Hollywood smile tedavisinin pek çok avantajı bulunur.  Bu avantajlardan bazıları şu şekildedir;

  • İşlem sonrasında estetik ve çok daha güzel bir gülüşe sahip olmak,
  • Simetrik ve beyaz bir diş görünümünün olması,
  • Sağlıklı diş ve diş etlerinin olması,
  • Doğru bir ağız kapanışı elde etmek,
  • Mevcut diş ve diş eti hastalıklarının tedavisinin sağlanması,
  • Kişinin olduğundan daha genç ve daha enerjik görünmesi gibi çeşitli avantajlar sağlamaktadır.

Hollywood Smile Çeşitleri Nelerdir?

Hollywood smile estetik gülüş tasarım uygulamaları sırasında hasta sadece bir tane işlem görmez. Hastanın dişlerinde ya da diş etlerinde bulunan mevcut problemler düzeltilmekte ve ağız konforunun sağlanması için de çabalanmaktadır. Bu işlem ile birlikte kişilerin, estetik, simetrik ve beyaz dişler elde etmesi sağlanarak kişinin sağlıklı dişlere sahip olması sağlanır.

Bu gülüş tasarımının çeşitleri bulunmaktadır. Hastalara ve hastanın mevcut diş sorunlarına bağlı olarak hastaya uygulanacak olan işlemler değişkenlik göstermektedir.  Bu çeşitler, porselen vener, diş beyazlatma ve implant tedavisi şeklindedir. Bu işlemlerin dışında hastanın mevcut durumuna bağlı olarak ek işlemler de uygulanabilmekte olup çeşitli tedavilerle de işlem uygulanabilmektedir.

Porselen Vener:

Porselen vener uygulaması hastaya uygulanabilmesi için işlem sırasında diş yüzeylerinin çok hafif bir şekilde aşındırılması gerekir. Aşındırma işleminden sonra dişlerin ön bölümlerine yaprak porselen kaplama uygulanmaktadır. Bu işlem sayesinde hasta hem daha beyaz hem de daha pürüzsüz ve parlak bir diş görünümü elde etmektedir. Porselen vener özellikle çarpık, aralıklı, küçük ya da çok sararmış renk eşitsizliği olan dişler için tercih edilmektedir.

Ayrıca hastanın dişlerinde çeşitli nedenlerden kaynaklı oluşan çatlak ve kırık olması gibi durumlarda da olağan kırık ve çatlak görünümü tedavi ederek hastanın daha estetik bir görünüm kazanması sağlanmaktadır.

Porselen vener uygulaması diğer diş kaplama uygulamalarından farklı olarak diş dokusuna küçük bir müdahale ile işlem gerçekleştirilen bir uygulamadır. Dolayısıyla hastanın diş yapısı porselen vener uygulaması sayesinde korunan ve hastaya estetik bir görünüm kazandıran işlemdir. Ayrıca bu uygulama ışık geçirgenliği sayesinde hastanın dişlerine oldukça doğal bir görünüm kazandırmakta olup mevcut kaplama rengini de korumaktadır.

Diş Beyazlatma:

Hollywood smile gülüşünün bir çeşidi olarak karşımıza diş beyazlatma uygulaması girmektedir. Diş beyazlatma uygulamaları estetik gülüş tasarımları için olmazsa olmaz bir aşamadır.

Çünkü yapısal ve biçimsel olarak bir diş ne kadar düzgün olursa olsun yeteri kadar beyaz olmayan dişler estetik bir görünüm sunmaz. Aksine estetik olmayan ve itici bir görünüme neden olur. Bu nedenle diş beyazlatma işlemi Hollywood smile uygulamasının olmazsa olmazı beyaz dişlerdir.

Dişler gündelik yaşam sırasında evde, okulda, iş yerinde, sosyal yaşamda ya da benzeri yerlerde sürekli olarak tüketilen, kafein, sigara, çay, şalgam vb. gibi diş yüzeyine renk veren içecekler ya da yiyeceklerden kaynaklı olarak dişler de sararabilmektedir.

Çoğu durumda bu sararma işlemleri geleneksel yöntemlerde diş fırçalama ya da çeşitli ürün kullanımında beyazlatılamadığı durumlarda, diş beyazlatma işlemleri ile beyazlatılabilmektedir.

Kişinin diş yapısına en uygun olan ve diş beyazlatma yöntemi tercih edilerek hastanın dişlerine daha beyaz bir görünüm kazandırılır. Hastanın dişlerinde mevcut olan beyazlık yeterli düzeyde olması durumunda diş beyazlatma işleminin yapılmasına ihtiyaç duyulmamakla birlikte her hastaya diş beyazlatma işleminin yapılması gerekmeyen bir uygulamadır. Estetik ve dikkat çeken bir gülüş için vazgeçilmez şeylerden birisi olan beyaz dişlere, diş hekimlerinin uyguladığı yöntemlerle sahip olmak mümkündür..

İmplant Tedavisi

İmplant tedavisi sırasında hastanın dişlerinde ya da ağzında çeşitli nedenlerden ya da etkenlerden kaynaklı olarak dişlerde bulunan ve estetik yapıyı bozan diş kayıpları giderilerek boş olan diş yerleri doldurulur.

Dişlerde çeşitli nedenlerden kaynaklı olarak diş kayıpları görülebilmektedir. Dışarıdan gelen bir darbe sonucu, diş eti problemlerinden kaynaklı olarak ya da vb. gibi nedenlerden kaynaklı olarak diş eksikliği oluşabilmektedir. Hollywood smile estetik gülüş tasarımına sahip olabilmek için kişinin ağız bölgesinde estetikliği bozan herhangi bir diş eksikliği bulunmaması gerekir.

Olağan durumlarda bulunan diş eksikliği implant uygulamaları ile tedavi edilmektedir. Eksiklikleri giderilen diş yapısı ile kişilerin arzu ettikleri dikkat çekici ve çarpıcı gülüş tasarımı elde edilmektedir.

Hollywood Smile İşlemi Sonrası Bakım Süreci Nasıl Olmalıdır?

Gülüş tasarımı sonrası süreç oldukça önemli bir süreçtir. Kişiye uygulanan Hollywood smile gülüş tasarımının bakımı düzenli olarak uygulanması gerekmektedir. İşlem sonrasındaki süreçte bakımınızı; aşındırıcı olmayan, florür içerikli diş macunların tercih edilmesi ve kullanılması gerekmektedir.

Gündelik rutin sırasında doğal dişlerinize uygulamanız gereken bakım olan dişlerin günde sadece 2 defa fırçalanması ve diş ipi ile diş aralarının temizlenmesi işlemi yeterli olacaktır. Diş ipi kullanımı gündelik yaşam sırasında tüketilen gıdaların diş aralarında kalarak dişlere uygulanan kaplamalara zarar vermemesi açısından kullanımı önemli olan bir bakım ürünüdür.

Bu bakım işlemleri Hollywood smile estetik gülüş tedavi işlemleri sonrası diş bakımı için önemli işlemlerden olup düzenli olarak uygulanması gereken işlemlerdir.

Hollywood Smile Ne Kadar Sürer?

Pek çok kişi tarafından tercih edilen ve Hollywood starlarının gülüşünü tasarlayan hollywood smile tedavi yöntemleri tek bir aşamadan ya da işlemden oluşmayan beraberinde çeşitli işlemlerin ve tedavi uygulamaların uygulandığı bir estetik tasarım işlemidir. Bu nedenle süresi de hastaya uygulanan tedavi yöntemine bağlı olarak değişmektedir.

İşlem sırasında öncelikle hastada bulunuyorsa eğer mevcut diş eti hastalıkları tedavi edilir. Çeşitli nedenlerden kaynaklı olarak eksik olan ya da kırılan dişlerin implantla tamamlanması ve ardından dişlerin beyazlatılma işlemleri gibi gerekli tüm aşamalar yapılır.

Bu aşamalardan sonra hastanın laminate porselen işlemi ile kaplanacak diş sayısına göre değişiklik göstermekle birlikte 5 ila 10 gün arasında değişmektedir. Bu işlem, zirkonyum porselen kaplama ile yapılması durumunda ise gülüş tasarımı 7 ila 14 gün arasında değişiklik gösteren bir süre zarfı içerisinde tamamlanmış olur. Oldukça kısa bir süre zarfı içerisinde arzu ettiğiniz gülüş tasarımını elde ederken aynı zamanda sağlıklı ve dikkat çekici estetik bir diş ve ağız yapısına da sahip olmuş olursunuz

Hollywood Gülüşü Kalıcı Mı?

Bu işlem uzman ve konusunda deneyimli diş hekimleri tarafından uygulanan bir işlemdir. Kişinin mevcut ağız ve diş yapısına uygun olarak tedavi uygulamalarının belirlendiği ve uygulandığı çeşitli tedavi aşamalarından geçirilen Hollywood smile kalıcı bir işlemdir. Fakat işlem sonrasında hastanın ağız ve diş sağlığına, bakımına ve hijyenine gereken özeni göstermesi çok önemlidir.

Hollywood Gülüşü İşlemi Ne Kadar Süre Dayanır?

Gülüş tasarımının aşamalarından biri olan ve laminate ya da zirkonyum porselenlerin ömrü yaklaşık olarak 10 yıldır. Fakat dişlerin düzenli olarak bakımının yapılması, düzenli ve rutin olarak günde iki kere fırçalanması ve porselen kaplamlara gereken tüm özenin gösterilmesi çok önemlidir.

Bakımı ve kontrolleri uygulanmayan kaplamalar zarar görebilmektedir. Fakat bu sürenin sonunda diş kaplamaların yeni diş kaplamalar ile değiştirilmesi gerekmektedir.

Hollywood Smile İstanbul Merkezi

Oldukça fazla kişi tarafından tercih edilen ve ilgi ile yaptırılan estetik gülüş tasarımı İstanbul merkezli olarak hastalara pek çok farklı hizmet sunmaktadır. Türkiye’nin en kalabalık ve en gelişmiş şehir metropollerinden biri olan İstanbul, insanların pek çok imkân bulduğu ve alanında uzman doktorlar tarafından tedavi görebildikleri bir merkezdir.

Hollywood Smile En İyi Doktor İstanbul

Hollywood smile tedavi işlemleri, alanında uzman ve iyi doktorlar tarafından uygulanması gereken bir estetik gülüş tasarımıdır. Gülüş tasarımına ve sağlıklı dişlerle birlikte sağlıklı diş etlerine de sahip olunabilmesi için alanında en iyi olan uzman doktorların tercih edilip işlemlerin yaptırılması gerekir.

Hollywood Smile Fiyatları 2023

Günümüzde estetik güzellik için sıkça tercih edilen Hollywood smile tasarım gülüşünün fiyatları çeşitli faktör ve parametreye bağlı olarak değişmektedir. Bu etkenlere bağlı olarak fiyatlar, kişiye uygulanan tedaviye göre ve uygulanan tedavinin nerede hangi koşullarda uygulandığına göre değişir.

Hollywood gülüşü tedavi işlemleri tek bir uygulamadan oluşmamaktadır. Aksine içerisinde çeşitli tedavi uygulamaları barındıran bir estetik işlemdir. Diş beyazlatma, porselen vener diş kaplama, implant tedavileri ve zirkonyum diş kaplama ve diğer pek çok tedaviyi içerisinde barındırmaktadır.

Hastanın mevcut ağız sağlığı, diş yapısı ve diş biçimine uygun olarak hastaya uygulanan tedaviler de değişir. Hastanın mevcut durumuna göre yapılan bu tedavilerin kapsamına, çeşitliliğine ve hastaya ihtiyacı olup uygulanan tedavi şekillerine göre fiyatlandırmalar değişmektedir.

Düz, beyaz ve sağlıklı dişlerle birlikte dudaklar, dişler ve diş etlerinin ilgi çeken uyumları ile Hollywood smile gülüş tasarımına sahip olmak mümkündür. En net ve doğru fiyat bilgisinin alınabilmesi için uzman doktorlar tarafından hastanın muayene edilmesi ve mevcut rahatsızlıklarına göre belirlenen tedavi işlemlerine göre fiyat bilgisi alması gerekir. Hollywood smile fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Hollywood Smile İşlemi Sonrası Diş Bakımı Nasıl Olmalı?

Hollywood smile estetik gülüş tasarımı işlemleri yapıldıktan sonra diş ve diş etlerinin bakımı oldukça önemli olup hasta tarafından özen gösterilmelidir. Doğal diş bakımında olduğu gibi dişler günde iki defa fırçalanmalı ve diş ipleri ile dişlerin temizliğinin yapılması gerekmektedir.

Diş ipi kullanımı oldukça önemlidir. Çünkü diş ipleri gıda tüketimi sonrasında diş aralıklarında kalan parçaları temizlemektedir. Temizlenmeyen gıda parçacıkları uygulandıysa hastadaki kaplamlara zarar verebilmektedir.

Ayrıca hastanın altı ayda bir diş hekimi kontrolüne düzenli olarak gitmesi ve dişlerin bakımına özen göstermesi gerekmektedir. Ayrıca işlem sonrasında asitli içecek tüketimini azaltmalıdır. Çünkü asitli içecekler dişlere ve diş etlerine zarar vermektedir.

Hollywood Starları Gibi Görünmek İstemez Misiniz?

Gündelik yaşam sırasında insanlarla kurulan etkileşim sırasında yüz bölgesinde en çok dikkat çeken bölgelerden birisi yüz bölgesidir. Kişinin yüz bölgesinde ise en çok dişler, diş etleri ve gülüş tasarımı dikkat çekmektedir.

Estetik olarak ilgi çeken dişler, diş etleri ve dikkat çeken gülüş tasarımına sahip olmak kişinin hem sosyal çevresi tarafından ilgi çekmesini sağlarken aynı zamanda etkileyici gülüşü sayesinde özgüvenin de artmasına olanak tanır.

Toplumsal güzellik algısında önemli bir yer edinen Hollywood starlarının, ilgi çeken dudak, diş ya da diş eti yapıları yani gülüş tasarımları pek çok kişi tarafından ilgi çeken ve dikkatleri üzerine toplayan bir gülüş tasarımıdır.

Hollywood starlarının ilgi çeken gülüşünün estetik tedaviler ile isteyenlere uygulanması olağan bir durumdur. Hollywood smile gülüş tasarımı ile birlikte sizler de dikkat çeken ve son derece doğal bir gülüşe sahip olabilirsiniz.

Gündelik yaşam sırasında diğer kişiler tarafından dikkat çekmek ve ilgi görmek kişinin hem benlik sevgisini paralel olarak da özgüvenini arttırmaktadır. Sizler de arzu ettiğiniz diş yapısına, biçimine, diş etlerine, dudaklara yani gülüş tasarımına ulaşarak sosyal çevreniz tarafından dikkatleri üzerinize toplayabilir aynı zamanda da sağlıklı görünen dişlere sahip olabilirsiniz.

Hastaya Özel Tedavi Planlaması Yapılırken Hangi Adımlar İzlenir?

İlk adım olarak hasta uzman doktor tarafından muayene edilerek hastanın olağan beklentileri belirlenir. Ardından işlemin yapım aşamasında kullanılacak olan protezin çeşidine karar verilmelidir. Protez seçimi yapıldıktan sonra hastanın diş ve çene yapısını ortaya çıkararak uzman doktorlar tarafından hastaya en uygun olan model planlaması yapılır.

Bu işlemlerin ar-ardından hastanın dişlerine prototipler takılarak dişlerdeki duruşu kontrol edilir. Kontrol edilen dişler sonrasında 7 ila 10 gün içinde gerçek dişler hastaya takılarak arzu ettiği estetik görünümü kazanması sağlanır.

Hollywood Smile İşleminde Acı veya Ağrı Hissedilir mi?

Bu işlem sırasında çeşitli uygulama ve tedavi işlemleri kullanılmaktadır. Hastalar arsında uygulanan bu tedavi işlemleri hastanın mevcut ihtiyacına göre değişmektedir. Fakat acı verme ihtimali olan işlemler sırasında hastaya acı ya da ağrı hissetmemesi için lokal anestezi işlemi uygulanır. Diğer işlemler içinse kişilerin acı eşiğinin farklı olmasının yanı sıra hissedilen acı miktarı da minimum düzeyde tutulmaktadır.

Hollywood smile tedavi işleminin farklı bir aşaması olan implant tedavisi ihtiyacı olan hastalara uygulanırken ise hastada bu işlem süresince bir miktar ağrı olma ihtimali olağandır. Fakat implant tedavi işlemi öncesi yapılan lokal anestezi ile bu acının da önüne geçilebilmekte eve hastanın konforu sağlanmaktadır.

İşlem sonrasında hastanın dişlerine uygulanmış uygulamalar nedeni ile belirli bir seviye de hassasiyet oluşması oldukça normaldir. Bu hassasiyet işlemden sonra kısa bir süre içerisinde yok olmaktadır.

Hollywood Smile İşleminden Kaç Saat Sonra Yemek Yenilebilir?

Kişiye uygulanan gülüş tasarımı hollywood smile tedavi işlemleri aşamalar halinde uygulanan bir tedavi sürecidir. Tedavi sırasında dişlere uygulanan kaplama, implant, diş beyazlatma vb. gibi pek çok farklı işlem bulunur. Bu işlemler sonrasında hastanın bir şeyler yeme ya da içmesi için minimum iki saat beklemesi gerekmektedir.