Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı Nedir?

Gülüş tasarımı, çeşitli neden ve etkenden kaynaklı olarak estetik görünümünü kaybeden dişlere ya da estetik görünümü bozulan diş ve diş etlerinin estetik bir görünüme ulaşmasını sağlayan bir işlemdir.  Bu işlem sırasında hastaya yeni bir gülüş tasarımı oluşturulur.

Hastanın doğuştan ya da sonradan çeşitli nedenlerden dolayı bozulan ve estetik görünümünü kaybeden gülüş yapısı, hastanın yüz şekli göz önünde bulundurularak yeniden oluşturulur.

Estetik diş hekimliği alanında oldukça talep gören ve günümüzde pek çok kişi tarafından tercih edilen bir estetik işlemdir. Günümüzde olağan şartlarda kişilerin güzellik algısını fazlasıyla etkileyen faktör olarak genel yargılar karşımıza çıkar.

Yani çok fazla kişi tarafından beğenilen ve tercih edilen bir işlem ya da durum kişinin güzellik algısı ile paralel doğrultuda ilerler. Güzellik algısında en çok dikkat edilen şeylerden biri de dış görünüştür. Yani kişinin dışarıya karşı yansıttığı güzelliktir.

Güzel görünmek, dikkat çekmek bireyleri iyi hissettirmesinin yanı sıra aynı zamanda özgüvenini de arttırmaktadır. Gülüş tasarımı, kişilerin hem bozuk olan diş veya gülüş yapısını düzelmekte hem kendilerini beğenmelerini sağlamakta hem de diğer kişiler tarafından dikkat çekmesini sağlayarak dolaylı yoldan özgüvenini arttırmaktadır. Bu nedenle gülüş tasarımı estetik işlemleri oldukça önemlidir.

Hollywood gülüş olarak da bilinen gülüş estetiği, arzu eden kişilere yeniden bir gülüş tasarımı oluşturma işlemidir. Genetik faktörlerden, doğuştan ya da çeşitli nedenlerden kaynaklı olarak ağızda diş yapısında veya diş etlerinde bozukluklar olabilmektedir.

Bu diş ya da diş eti bozuklukları, kişilere özgüven problemi yaşamasına neden olmakta ve kişilerin kendilerini kötü hissetmelerine neden olmaktadır. Estetik diş veya diş etlerine kavuşmak isteyen ya da yeni ve kişinin yüz harlarına uygun gülüş tasarımı oluşturmak isteyen kişiler gülüş estetiği tedavisini tercih etmektedirler.

Gülüş tasarımı tedavisinde, hastanın yüz şekli göz önünde bulundurularak mevcut diş ya da diş eti bozukluğunu tedavi ederken aynı zamanda kişinin yüz hatlarına en uygun şekilde gülüş estetiği da oluşturulmaktadır.

Kişiye özel olarak oluşturulan bu Hollywood gülüş, oldukça doğal ve dikkat çekici bir görünüm katmaktadır. Bu vb. gibi pek çok nedenden dolayı tercih sıkça edilen bir işlemdir.  Hollywood gülüşün yapılabilmesi için hastaya tek bir işlem uygulanmaz. Gerekli muayene ve planlamadan sonra hastaya pek çok farklı işlem uygulanarak hastanın arzu ettiği gülüş tasarımına kavuşması sağlanmaktadır.

Estetik Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Gülüş yani gülümseme kişilerin yüz bölgesinde en çok dikkat çeken şeylerden biridir. Gündelik yaşam sırasında bir kişi pek çok kez güler. Bu nedenle diş ve diş eti yapımızın estetik görünümü oldukça önemli ve göz önündedir. Bu nedenle pek çok kişi gülüş estetiğine dikkat etmektedir. Peki Hollywood gülüşü nasıl yapılır? Birlikte kısaca açıklayalım.

Bu işlemin gerçekleştirilebilmesi için ilk önce hastanın işlem için neye ihtiyacının olduğu uzman kişiler tarafından muayene edilerek belirlenmesi gerekir. Hastaya uygulanan muayene sonucunda hastanın yüz yapısına uygun olan gülüş tasarımının oluşturulabilmesi için hangi işlemlere ihtiyacı olduğu belirlenir.

Belirlenen bu işlemlerin ardından dijital ortamda hastanın ağız bölgesinden gerekli olan tüm ölçekler dijital ölçümler yardımı ile alınır. Alınan ölçekler sonucunda oluşturulan modeller üzerinden hastaya uygulanacak olan gülüş tasarımı hastanın ve doktorun onayından geçer.

Dijital ortamda hazırlanan tasarımlar işlem sonrasında hastaya uygulanacak estetik görünüm onaylandıktan sonra tedavi planlaması yapılır.

Bu işlemlerin ardından hastanın ortodontik tedaviye ihtiyaç duyulmadığı anlaşılan dişlerindeki problemler, bozukluklar düzenlenir. Hastanın ağız bölgesinde eksik diş bulunuyorsa tedavi sürecinde eksik diş tamamlanması için implant tedavi uygulanır.

İmplant işlemlerinin ardından hastanın belirlenen gülüş estetiğine kavuşması için gerekli olan diğer tüm işlemler gerçekleştirilir. Cerrahi uygulamalar bittikten sonra diş beyazlatma işlemi de uygulanmaktadır.

Diş ve diş eti bozuklukları giderildikten sonra hastanın yüz ve dudak şekli de göz önünde bulundurularak gülüş tasarımına son hali verilerek hastanın arzu ettiği gülüş estetiğine ulaşması sağlanır. Bu işlemlerde, hastanın ağız yapısında, dişlerinde ya da diş etlerinde var olan bozukluklara göre değişiklik görülebilmektedir.

Gülüş Tasarımının Avantajları Nelerdir?

Günümüz yaşam şartlarında kişilerin en çok dikkat ettiği şeylerin başında dış güzelliğe verilen önem gelmektedir. Nasıl göründüğümüz hem bizim fikirlerimizi ve karakterimizi hem de diğer insanların bizim hakkımızdaki fikirlerini etkiler.

Bu nedenle estetik güzellik oldukça önemlidir. Gülüş tasarımı estetik tedavi uygulamalarının kişiye sağladığı pek çok farklı avantaj bulunmaktadır. Bu avantajlardan bazıları şu şekilde sıralanabilir:

  • Bireyler, dikkat çekici bir gülüş estetiğine sahip olurlar.
  • Hastalar oldukça doğal bir gülüşe sahip olurlar.
  • Hastanın diş yapı bozuklukları giderilerek estetik görünüme ulaştırılmış olur.
  • Kişinin dişlerinde oluşan renk tonu eşitsizlikleri giderilerek dişlerin tek renk olması sağlanır.
  • Diş etleri olduğundan daha sağlıklı bir görünüm kazanır.
  • Yüz ve çene ile daha uyumlu bir diş yapısına sahip olunur.
  • Kişinin arzu ettiği estetik görünüme ulaşılması sağlanır.
  • Hastanın özgüvenini arttırır.

Gülüş Tasarımında Hangi Süreçlerden Geçilir?

Genellikle estetik güzellik için tercih edilen gülüş tasarımı estetik işlemlerinde hastaya uygulanan tedavi yöntemleri ve uygulamaları farklılık göstermektedir. Gülüş estetiği, kişiye özel kişinin yüz, dudak ve diş yapısına bağlı olarak belirlenir.

Hastaların dişlerinde ya da diş etlerinde oluşan problemler, bozukluklar giderilerek özel uygulamalar yapılır. Fakat genel şema olarak Hollywood gülüşe sahip olabilmek için üç aşamadan geçilir. Bu aşamalardan ilki tarama ve planlama, ikincisi; tedavi ve mock-up uygulaması, sonuncusu ise kalıcı uygulamalar ve sonuç olarak ayrılabilir.

Aşama 1: Tarama ve Planlama:

Bu aşamada hastanın arzu ettiği ve yüz tipine en uygun tasarımın oluşturulabilmesi için hasta muayene edilir. Yani hastanın ağzı, diş yapısı, diş etlerinde olan bozukluklar taranır ve gülüş tasarımı işlemine uygun olup olmadığı belirlenir.

Hastanın ortopedik uygulamaya ihtiyacı olmadığı anlaşılınca dijital ortamda gerekli ölçüleri alınarak hastaya uygun gülüş tasarımı oluşturulur. Oluşturulan gülüş tasarımına ve hastanın ihtiyacı olan uygulamalara göre planlama gerçekleştirilir.

Aşama 2: Tedavi ve Mock-Up Uygulaması:

Bu aşamada, birinci aşama sırasında hastaya uygulanacak olan tedavilerin ve uygulamaların belirlenmesi sonrasında belirlenen tedavi işlemlerine uygun olarak bir modelleme oluşturulur. Dijital ortamda hastadan alınan ölçülere göre hastanın yüz tipine, dudak yapısına, diş ve diş etlerine uygun olan gülüş estetiği seçilerek Mock-up uygulaması ile hastaya uygulanır. Hasta ve doktor tarafından onaylanan tasarım hastaya uygulanmak için estetik uygulamalara ve diş tedavilerine başlanır.

Aşama 3: Kalıcı Uygulamalar ve Sonuç:

Bu işlem sırasında önceki aşamalarda belirlenmiş olan gülüş estetiği oluşumu için gerekli olan tedavi işlemleri gerçekleştirilir. Hastanın çürükleri var ise çürük dişleri temizlenir. Ardından hastanın ihtiyacına göre; gingivektomi adı verilen diş eti estetiği girişimleri, diş beyazlatma (bleaching) uygulamaları, diş eksikliklerinin implant ya da protez uygulamalarıyla telafi edilmesi, porselen lamineler ve kaplamalar, zirkonyum kaplamalar ve ortodontik tedaviler (tel tedavisi) gibi kalıcı uygulamalar uygulanır.

Hastanın ihtiyacına göre uygulanan tedavi uygulamalarından sonra hastanın dudak yapısı da dikkate alınarak son tasarım oluşturularak gülüş tasarımı estetik uygulaması bitirilir.

Uygulamalar sonucunda hasta arzu ettiği estetik görünüme ulaşmış olmaktadır. İşlemlerden sonra hasta ağız ve diş bakımı ile ilgili bilgilendirilir.

Gülüş Tasarımı Neden Kişiye Özel Yapılmalıdır?

Gülüş, kişinin yüz hatlarına, diş yapısına, diş uzunluğuna, diş eti kalınlığına, yüz simetrisine yani kısacası kişinin yüz hatlarına göre belirlenmektedir. Her kişinin yüz yapısı farklı olduğu gibi gülüşleri de farklıdır. Yani gülüş, gülümseme ifadeleri özel ve tektir.

Bu nedenle gülüş tasarımları bireye özel olarak yapılması gerekir. Kişilerin yüz yapısına uygun gülüş tasarımları gerçekleştirilmesi gerekir. Aksi taktirde herkese aynı gülüş estetiği yapmak, kişinin yüz hatlarını önemsemeden, dikkat etmeden gülüş tasarımı oluşturmak kişinin gülüşünü basitleştireceği gibi yüz hatlarına da uymayabilir.

Bu nedenle gülüş tasarımları kişiye özel olarak uygulanması gereken işlemlerdir. Ağız içi diş uzunluğu, kalınlığı, dudak yapısı, yüz hatlarına göre belirlenen gülüş tasarımları kişini gülüşünü hem biricik, özel kılarken aynı zamanda doğal ve dikkat çekici de olmasını sağlamaktadır.

Gülüş tasarımı Çeşitleri Nelerdir?

Estetik bir işlem olan ve günümüzde pek çok kişi tarafından tercih edilen bu işlem, kişiye özel uygulanan ve kişinin yüz hatlarına, diş yapısına göre belirlenip uygulanan bir işlemdir. Fakat genel şema olarak 3 çeşit gülüş tasarımı bulunur. Bu gülüş tasarımları kişiye özel olarak dönüştürülerek ya da bire bir uygulanarak yapılan gülüş çeşitleridir.

Entelektüel Gülüş (Sophisticated Smile):

Bu gülüş çeşidi, genellikle orta yaş gurubunun tercih ettiği bir modeldir. Bu gülüş çeşidinde dişlerin aynı boyda sıralanması kişiye olgun ve estetik bir görünüm sunar.

Entelektüel gülüşte, dişler yatay düz bir çizgi üzerinde sıralanmış gibi bir görünüm elde edilir. Yüzün alt bölgesi diğer bölgelere göre daha fazla vurgulanmakta olup kişiye olgun, bilgili bir ifade katarak estetik görünüm kazandırır.

Sportif Gülüş (Sporty Smile)

Sportif gülüş, entelektüel gülüş ile çekici gülüş arasında duran bir gülüş çeşididir. Yüze içten, samimi ve sıra dışı bir ifade katan sportif gülüşte, orta kesici dişler yan kesici dişlerden çok az bir fark uzunluğa sahiptir.

Çekici Gülüş (Sexy Smile)

Gülüş çeşitleri arasında sonuncusu olan çekici gülüş ise ön dişlerin, diğer yan kesici dişlerden fark edilebilir bir şekilde uzun olması şeklinde tasarlanan gülüştür.

Genç bireylerde de olan bu durum zamanla ön kesici dişlerin aşınması ile boyları kısalır. Kişiye dikkat çekici ve estetik bir görünüm sunan bu gülüş estetik modeli de oldukça fazla tercih edilen gülüş tasarımlarından biridir.

Gülüş Tasarımı Ne Kadar Sürer?

Kişiye özel olarak uygulanan bu tedavi işlem süresi hastaya uygulanacak olan tedavilere göre değişiklik göstermektedir. Gülüş tasarımı estetik tedavisinde tercih edilen ve uygulanan işlemler hastanın dişlerinde mevcut olan diş yapı bozukluklarına, diş eti rahatsızlıklarına, çene ve yüz uyumluluğuna vb. gibi çeşitli parametrelere bağlı olarak uygulanır.

Her hastaya uygulanan tedaviler aynı olmadığı için net ve kesin bir süre verilmesi kişileri yanıltabilir. Fakat ortalama olarak 6 ila 15 gün arasında değişen bir süre zarfı boyunca uygulanan tedavi işlem ve uygulamaları sonucunda arzu edilen gülüş tasarımına ulaşmak mümkündür.

Gülüş Tasarımı Kalıcı Mı?

Hastalara kişiye özel olarak çeşitli uygulama ve tedaviler ile uygulanan gülüş tasarımlarının ömrü net bir şekilde belirli değildir. Fakat uygulama ve tedavi sırasında kullanılan kronların ve köprülerin ortalama olarak 10 yıl kullanılması beklenir. Uzman doktorun tavsiyelerine ve ağız ya da diş bakımına temizliğine önem gösterildiği sürece bu süre uzayabilmektedir.

Gülüş Tasarımı Yaparken Neler Göz Önünde Bulundurulur?

Gülüş tasarımları bireysel yani özel olarak uygulanan estetik tedavi uygulamalarıdır. Bu nedene hastaya tedavi işlemi uygulanmadan önce hasta detaylı bir muayeneden geçirilir. Muayene sırasında hastanın gülüş tasarımına sahip olabilmesi için görmesi gereken tedavi işlemleri uygulanır.

İşlem sırasında hastaya biricik ve özel bir gülüş estetiği oluşturulabilmesi amacıyla yani gülüş dizaynı yapılırken; bireyin yüz hatları, göz, kulak, burun, çene ucu gibi tüm parametreler göz önünde bulundurulur.

Bu parametrelerin önemsenmesindeki en temel neden kişiye özel ve kişinin hatlarına en uygun gülüş tasarımını oluşturmanın yanı sıra aynı zamanda oluşturulan gülüş tasarımının kişinin tarzıyla dinamik bir armoni sağlanmasını sağlamaktır.  Ayrıca tedavi sırasında hastanın dudak şekli de dikkate alınmakta olup yapılacak olan tedavide oldukça önemli bir konuma sahiptir.

Gülüş Tasarımı Yaptıranların Yorumları

Alanında uzman kişiler tarafından kaliteli malzemeler ile hijyenik ve tam donanımlı diş kliniklerinde, uzman hekimler tarafından tedavi işlemleri gören hastalar sonuçtan son derece memnun kaldıklarını belirtmektedirler.

Gülüş tasarımı estetik işlemlerinden sonra hastaların diş yapı bozukluklarından, diş eti bozukluklarından kaynaklı olarak sosyal çevresinden görmüş oldukları sosyal baskının azaldığı ve hastanın işlem sonrasında özgüvenlerinde önemli bir olumlu değişim olduğu gözlemlenmektedir.

Yapılan Hollywood gülüş estetik tedavi işlemlerinde en çok önemli olan şeylerden biri alanında uzman doktorlar tarafından iyi kliniklerde yapılması gerektiğidir. Profesyonelce yapılan estetik gülüş tasarımları ile diş eti ya da yapısal diş problemlerinden kurtulabilir aynı zamanda da arzu ettiğiniz gülüşe kavuşabilirsiniz.

Gülüş Tasarımı Fiyatları 2023

Gülüş tasarımı tedavi fiyatları pek çok farklı parametreye göre değişiklik gösterir. Kişinin ağız ve diş yapısında mevcut olan yapı bozukluklarından kaynaklı uygulanacak tedavi işlemlerine, hastanın tercih ettiği uzman doktora, hastanın tercih ettiği klinik merkezi vb. gibi farklı parametreler gülüş tasarımı fiyatını etkilemektedir.

Bu nedenle net bir fiyat alınması için hastanın uzman doktor tarafından muayene edilmesi gerekir. Gülüş tasarımı fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Mock Up Yapamayacağımız Durumlar Var Mıdır?

Gülüş tasarımının ilk aşaması olan Mock- up oldukça önemli olan bir aşamadır. Çünkü bu aşama sırasında hastanın dişlerine herhangi bir fiili eylem, işlem gerçekleştirilmeden hastanın tedavi sonunda kazanacağı gülüş hastaya dijital ortamda sunulur.

Bu şekilde hasta herhangi bir işlem görmeden tedavi sonucunu görebilmektedir. Tedavi sonucunda nasıl bir gülüş estetiği kazanacağını bilen hastanın beklentisi bu tasarım üzerinden şekillenir. Bu tedavi işleminde tedavi sonucunu belirlemek ve hastaya göstermek açısından ve beklentileri oluşturma amacı açısından tercih edilen ve uygulanan bir işlemdir.

Dijital Gülüş Tasarımını Beğenmezsem Ne Yapılır?

Hollywood gülüş tasarımı tedavi işlemlerinde ilk aşama sırasında hastaya tedavi sonucunda elde edeceği gülüşün Mock up şeklinde tasarımı gösterilir. Uzman doktor ve hasta tarafından onaylanan gülüş tasarımı hastaya uygulanır.

Muayene sonucunda belirlenen tedavi uygulamaları sonrasında hazırlanmış olan bu örnek sayesinde hastalar tedavi süreci boyumca nasıl bir gülüş estetiğine sahip olacaklarını bilerek tedavi olmaktadırlar.

Gülüş Tasarımında Neden Prova Seansı Yapılır?

Bu işlemin ilk amacı hastanın kendisine yapılacak olan gülüş tasarımını 3D boyutlu yazıcılarda görmesidir. Bu şekilde hasta oluşturulan tasarımda hoşuna gitmeyen noktaları belirtebilir ve doktor ile birlikte düzeltebilirler.

Yani prova seansının asıl amacı hastanın onun için özel olarak oluşturulmuş olan gülüş estetiği onaylayarak kabul etmesi ya da onaylamadığı noktaları belirterek bu noktaların hastanın istediği şekilde düzeltilmesini sağlamaktır.

Gülüş Tasarımını Yapabilmek İçin Hangi Materyalleri Tercih Edebiliriz?

Estetik gülüş tasarımları hastanın mevcut bozukluklardan kaynaklı olarak ihtiyaç duyduğu tedavi işlemlerine bağlı olarak yapılmaktadır. Fakat genel olarak gülüş tasarımlarında en fazla tercih edilen materyal olarak karşımıza Zirkonyum kron, emax, kron, porselen, laminate veneer yöntemleri çıkmaktadır.

Gülüş Tasarımında Yüz Şekli Önemli mi?

Gülüş, kişinin yüzünde en çok dikkat çeken şeyler arasındadır. Yüz, gülüş ve dişler bir bütünü oluşturmaktadır. Bir oran içinde olan bu hatlar dikkate alınmadan uygulanan estetik gülüş tasarımı doğallığını kaybederek kişiye yapay bir görünüm sunar.

Bu nedenle gülüş estetiği oluşturulurken en çok önemsenen şeylerden biri olan bütünlüğü bozmamak için yüz şekli de oldukça önemlidir. Hollywood gülüş tasarımları, kişinin diş yapısına, diş etlerine, yüz şekline kısacası bir bütün olarak yüz bölgesindeki tüm oranlara uygun şekilde yapılması gerekmektedir.

Gülüş Tasarımı Hangi Hastalıklarda Kullanılır?

Kişiye özel olarak uygulanan Hollywood gülüş tasarımları, estetik tedavi işlemidir. Diş ve diş etinde görülen şekil ya da biçim bozuklukları, dişlerdeki orantısızlık, diş renklenmeleri gibi çeşitli nedenlerden kaynaklı olarak uygulanabilen bir estetik tedavi işlemidir. Hastanın dişlerinde ya da diş etlerinde var olan bozukluklar nedeni ile bozulan ya da hastanın arzu ettiği şekilde olmayan gülüş şekillerinin tedavisinde kullanılır.

Diş Kliniğinde Farklı Branşlarda Uzman Diş Hekimleri Var Mı?

Hastalara uygulanan bu işlemde hastaya tek bir uygulama uygulanmadığı için farklı branşlardan olan diş hekimleri de bulunmaktadır. Hastaya uygulanan tedavi işlemlerinde farklı tedavi işlemleri uygulandığı için birden fazla branşta olan diş hekiminin bir arada çalışması gerekmektedir.

Diş Hekimliği Teknolojileri Barındırılıyor ve Kullanılıyor Mu?

Tedavi sürecinde 3Shape, ağız içi tarama ve tedavilerde kullanılan farklı tıbbi teknolojiler sürecin en başında ulaşılacak sonucu hastanın görebilmesini sağlar. Bu nedenle genellikle diş hekimliği teknolojileri kullanmaktadır. Fakat uygulama öncesinde böyle bir imkân tanımayan diş kliniklerini de olabilmektedir.

Gülüş Tasarımında Ortodontik Tedaviye İhtiyaç Olacak Mı?

Hastanın dişlerinde ya da çenesinde yapısal bozukluk olduğu durumlarda hastaya ihtiyaç halinde implant tedavisi, ortodontik tedavi, protez diş uygulamaları ve diş eti tedavileri bir arada yapılmaktadır. Bu şekilde hastanın arzu ettiği gülüş tasarımı oluşturulurken ağız ve diş sağlığı da korunmaktadır.

Gülüş Tasarımıyla Diş Eti Çekilmesi Sorunum Çözülecek Mi?

Diş eti çekilmesi, çevresel ve genetik faktörlere bağlı olarak diş etinin kök yüzeyi açığa çıkacak şekilde çekilmesidir. Bu rahatsızlığı gidermek için farklı tedavi işlemleri uygulanır.

Fakat diş eti ile uyumlu protez yapıldığı taktirde diş eti biyolojik olarak rahatsız olmayacağı için uzun yıllar boyunca sağlıklı ve kanamasız olarak protezle ilişkisini sürdürür.

Gülüş Tasarımı Tedavi Süresince Dişlerimin Zarar Görmesi İhtimali Var Mı?

Gülüş tasarımı sırasında dişlere uygulanan işlemler kalıcı işlemlerdir. Laminate veneer, zirkonyum gibi tedavi uygulamalarında dişlerde bozulma ya da renklenme durumu ile karşılaşılmaz. Fakat beyazlatma işlemi uygulanan dişlerde kişinin beslenme alışkanlıklarına bağlı olarak denk değişimi görülebilir.

Gülüş Estetiği Yaptırırken Ağrı Acı Hissedecek Miyim?

Hayır. İşlemler sırasında hastaya uygulanan lokal anestezi sayesinde acı ya da ağrı hissedilmemektedir.

Gülüş Tasarımı Yaparken Çenedeki Bozukluklar Nasıl Giderilecek?

Çenedeki bozuklukların çeşitli nedenleri olabilmektedir. Kişilerde bulunan bu bozukluklar kişinin gülüş estetiğini olumsuz olarak etkilemekte olup bu bozuklukların çoğu tedavi edilebilen bozukluklar arasında yer alır. Tedavi yöntemi olarak ise genellikle ortopedik tedavi ile çene bozuklukları düzeltilebilirken bazı durumlarda ise kesinlikle cerrahi işlem uygulanması gerekebilmektedir.

Özel Sağlık Sigortası Tarafından Diş Tedavi Masrafları Karşılanıyor Mu?

Kaza nedeni ile kişilerde oluşmuş olan hasarlı dişlere yönelik olarak tıbbı ve cerrahi işlemler, standart olarak özel sağlık sigortası kapsamında yer almaktadır. Sizler de arzu ettiğiniz gülüş tasarımı sahibi olabilir ve yaşam standartlarınızı arttırabilirsiniz.